museum hotel cappadocia

 

museum otel kapadokya

kapadokya Museum Hotel

Sıkca Sorulan Sorular

 

S: Neden Websitesi’nden "online rezervasyon" yok?
C: Her biri farklı isimlerle anılmasının yanında birbirinden farklı tarzlarda dekore edilmiş, farklı yapılara sahip ve hatta farklı manzaralara hakim 30 özel odamızın websitemizden online olarak pazarlanmasını siz değerli Museum Hotel misafirleri için çok doğru bulmuyoruz. Rezervasyon yazışmaları süresince sizlere sunacağımız öneri ve tavsiyeler konaklamanız süresince ki memnuniyetinizin temellerini oluşturmaktadır.
 
S: Museum Hotel tam olarak nerededir? Önemli gezi noktalarına uzaklığı ne kadardır?
C: Museum Hotel, Uçhisar'da, Kapadokya’nın zirvesinde yer almaktadır. Otel konumu itibariyle Erciyes Dağı, Güvercinlik Vadisi, Kızıl Vadi, Aşıklar Vadisi, Göreme, Ortahisar ve Avanos manzaralıdır. Museum Hotel’in Kapadokya bölgesinin en önemli turistik alanlarına uzaklığı ise şu şekildedir; Uçhisar kalesi 1km, Göreme Açıkhava Müzesi 4km, Zelve Açıkhava Müzesi 8km, Paşabağ ve Devrent vadisi 10km, Ürgüp 15km, Kaymaklı Yeraltı Şehri 25km.

S: Museum Hotel için hangi havaalanını kullanmamızı önerirsiniz?
C: Kapadokya bölgesine hizmet veren iki havaalanı mevcuttur. Bunlar Nevşehir (NAV) ve Kayseri (ASR) havaalanlarıdır. Her ikisinden de Kapadokya’ya ulaşım oldukça kolaydır. Nevsehir havaalanı Museum Hotel’e 30km uzaklıkta olup yaklaşık yarım saatlik sürüş mesafesindedir. Kayseri havaalanı ise; 65km mesafede ve yaklaşık 45dk uzaklıktadır.
 
S: Kapadokya ve Museum Hotel’i ziyaret etmek için en iyi zaman hangisidir?
C: Kapadokya ve Museum Hotel, özellikle Nisan-Kasım arası çok yoğun olmaktadır fakat bu “en iyi zamanıdır” anlamına gelmiyor. Fotoğraf Galerimizde de görebileceğiniz gibi, Kapadokya ve Museum Hotel, yılın her zamanında misafirlerine dünyanın başka hiçbir bölgesinde bulamayacağınız farklı güzellikler sunmaktadır.
 
S: Otelinizi neden “Museum (Müze)” olarak isimlendirdiniz?
C: Projenin fikir babası ve Museum Hotel (Indigo Group Ltd.) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun; Osmanlı, Selçuklu, Roma, Bizans ve Hitit dönemlerini kapsayan çok geniş koleksiyona sahip seçkin bir antika koleksiyoncudur. Projenin en başından itibaren otel müşterilerinin odalarında yıllar öncesini yaşamaları, Kapadokya kültürünü tüm ayrıntılarıyla tatmaları ve tüm otelin müşterilerine “yaşayan müze” hissi vermesi planlanmıştır.

S: Museum Hotel’in bulunduğu alan tarihi midir?
C: Kesinlikle! Museum Hotel’in konumlandığı özel alan binlerce yıllık onlarca mağara ve taş evlerden oluşmaktadır. Museum Hotel bünyesinde bulunan ve oldukça titiz bir restorasyon işleminden geçmiş mağaralarda, tıpkı tarihi Uçhisar kalesinde olduğu gibi, Hitit, Pers ve ilk Hıristiyanlar olan Romalıların yaşadıkları bilinmektedir. Bununla beraber; Museum Hotel’in bulunduğu bölgede son dönemde yaşayan halkın Tekeli boyuna (bir Yörük Türkmen boyu) ait oldukları bilinmektedir. Bu yüzden de Museum Hotel’in bulunduğu mahalle “Tekeli” olarak adlandırılmıştır.

S: Otelinizde Wellness / Masaj hizmetleri var mı?
C: Museum Hotel konaklamanız süresince ister odanıza özel Masaj hizmetlerimizden faydalanabilir, isterseniz Masaj Terasımızda unutulmaz bir Kapadokya tecrübesi yaşayabilirsiniz. Tamamen özel bir alan olan masaj terasımızda; hem Kapadokya’nın muhteşem manzarasıyla hem de masözlerimizin büyülü elleriyle dinlenme şansına sahipsiniz. Talep etmeniz durumunda (Haziran – Ekim tarihleri arasında), Vadi Keyfi organizasyonlarımızın bir parçası olarak, gizli ve mistik bir Kapadokya vadisinde size özel çok farklı bir masaj hizmetini de tecrübe edebilirsiniz.

S: Museum Hotel’deki yeme içme alternatifleri neler?
C: Türkiye’nin tek Relais & Chateaux oteli olan Museum Hotel’in bünyesinde Kapadokya’nın en üst düzey alacarte restaurantı olan Lil’a bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası birçok ödülleri bulunan Exclusive Şef Mustafa Büyükhan önderliğindeki Lil’a, unutulmaya yüz tutmuş Kapadokya lezzetlerinden ve Modern Türk mutfağının en güzel örneklerinden oluşan zengin menüsü ile hizmet vermektedir. Bunun yanında Museum Hotel’de oldukça zengin ve detaylı bir sabah kahvaltısı servisi bulunmaktadır. Museum Hotel’in eşsiz konumunun doğal bir sonucu olarak gerek kahvaltınızda, gerekse de öğle ve akşam yemeklerinizde muhteşem Kapadokya manzarasına sahip olacaksınız.
 
S: Balon tur rezervasyonu yapıyor musunuz? Bu aktivite günün hangi saatinde gerçekleşiyor?

C: Rezervasyon konusunda misafirlerimize memnuniyetle yardımcı oluyoruz, bize rezervasyon talebinizde bilgi vermeniz yeterli olacaktır. Balon turları sabah gün doğuşu ile gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla yılın her dönemi farklı kalkış saatleri mevcuttur.
 
S: Tüm odalarınızda klima var mı?
C: Klima gereksinimi olmayan birkaç kaya odamız hariç tüm odalarımızda klima mevcuttur.
 
S: Klostrofobik kişiler için de odanız var mı?

C: Tüm odalarımızda yüksek camlar ve yeterli doğal ışıklandırma olmakla beraber bu durumlar için özel tasarlanmış odalarımız da mevcuttur. Misafirimizin bu durumu önceden bizlere belirtmesi yeterli olacaktır.
 
S: Otelinizde kablosuz internet bağlantısı var mı?

C: Odalarımızın tamamında, teraslarda, havuz barda, resepsiyonda, restoranda, toplantı odasında, yani Museum Hotel’in tamamında 24 saat kesintisiz hızlı kablosuz internet bağlantısı vardır. 
 
S: Gerektiğinde kullanmak için bir Çalışma merkeziniz (Business Center) var mı?

C: Tabi ki. Bu bölümde bilgisayar, yazıcı, tarayıcı ve hızlı kablosuz internet bulunmaktadır.

S: Museum Hotel için Kapadokya’da neden Uçhisar’ı seçtiniz?
C: Kapadokya’nın tüm güzelliklerini bünyesinde bulunduran ve Kapadokya’nın en yüksek ve görkemli noktası olan Uçhisar kalesi hiç şüphesiz Kapadokya bölgesinin en önemli simgelerinden biridir. Museum Hotel ise bu nadide Uçhisar Kalesi’nin yamaçlarına, en özel noktasına konumlanmıştır! Çok açılı bir yerleşim özelliğine sahip olan Museum Hotel, Kapadokya’nın eşsiz manzarasına tümüyle hakimdir. Binlerce yıllık mağaraların ve geleneksel taş evlerin restore edilmesi ile oluşan bu eşsiz otelin odalarının çok büyük bir çoğunluğundan, Restoranından, Teraslarından, Barlarından ve Roma havuzundan Kapadokya’yı kuşbakışı izleyebilirsiniz. Diğer tüm bölgeye has Kaya otellerin aksine, eşsiz yamaç konumunun bir doğal sonucu olarak, Museum Hotel’in tüm Kaya oda ve Suitleri muhteşem bir Kapadokya manzarasına sahiptir! Bu mükemmel konumun diğer bir sonucu olarak Museum Hotel, her sabah yüze yakın sıcak hava balonu ile gerçekleşen balon uçuşlarının oluşturduğu muhteşem manzaranın en güzel izlenebildiği konumlardan biridir. Bunun yanında Museum Hotel, 270°‘lik eşsiz açısı sayesinde Kapadokya’da gün doğumu ve gün batımının aynı gün seyredilebildiği tek noktadır. Şüphesiz ki Uçhisar, Museum Hotel gibi eşsiz bir proje için Kapadokya’da tüm bu imkanları cömertçe sunabilecek tek ve en doğru lokasyondur.

S: Museum Hotel’in almış olduğu hiçbir ödül var mı?
C: Tabi ki!  Türkiye’nin tek Relais & Chateaux oteli olan Museum Hotel’in aldığı uluslararası ödüller ise şu şekildedir;
En iyi Küçük Hotel - Avrupa, International Hotel Awards 2013
En iyi Küçük Hotel - Türkiye, International Hotel Awards 2013
En iyi Hotel Mimarisi - Avrupa, International Hotel Awards 2013
En iyi Hotel Mimarisi - Türkiye, International Hotel Awards 2013
En iyi Hotel Restorasyonu ve Yenileme - Türkiye, International Hotel Awards 2013
En iyi Tarihi Lüks Otel - Türkiye, World Luxury Hotel Awards 2013,
En iyi Kültür Turizm Yatırımı 2013, The Economist - Anadolu Markaları Ödülleri 2013
En iyi Butik Otel Lokasyonu, Voyager dergisi En İyiler Türkiye Ödülleri 2013

S: Museum Hotel’de son tadilat ve yenileme ne zaman yapıldı?
C: Museum Hotel düzenli olarak her yıl Ocak ve Şubat aylarında kapsamlı yenilemelere ve iyileştirmelere tabi tutulmaktadır. Museum Hotel bu konuda da Türkiye’deki örnek otellerden biridir.

mağara otel

MUSEUM HOTEL CAPPADOCIA

Museum Hotel, Tekelli mah. No.1 Uçhisar 50240 Nevşehir, Cappadocia – Turkey

Tel: +90 (384) 219 2220  Fax: +90(384) 219 2444 E-mail: info@museumhotel.com.tr

© 2001 - 2015 Museum Hotel Cappadocia; All rights are reserved to Indigo Group Turizm ve Tic. AŞ.

 

Museum Hotel is a proud member of

Hotel in Cappadocia


Museum Otel | Tarihçe | Responsible Luxury | Lil'a Restaurant | Balayı Wellness | Yemek Dersi | Ekolojik Bahçe

Cross Golf Driving Range | Concierge Hizmetleri | Meeting & Art Point Catering ve Organizasyon | Düğün | Kapadokya | Fotoğraf Galerisi | Rezervasyon Formu

Basında Biz | HD Photos (Print Use) | Yorumlar | SSS | Bize Ulaşın | E-mail | English