museum hotel cappadocia

restaurant kapadokya

kapadokya restaurant
yemek organizasyon kapadokya
awarded chefs museum hotel
awarded chefs museum hotel
awarded chefs museum hotel

restoran kapadokya

Türkiye’nin tek Relais & Chateaux oteli unvanına sahip Museum Hotel’in alakart restoranı olan Lil’a; Türk mutfağının en güzel örneklerini, Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş özel tatlarını ve Kapadokya’ya özgü geleneksel lezzetleri seçkin bir mutfak ve servis anlayışı ile misafirlerine sunmaktadır. Tartışmasız Kapadokya’nın en güzel lokasyonuna ve manzarasına sahip restoranı olan Lil’a, Türkiye’nin en önemli marka şeflerinden Murat Bozok danışmanlığında zenginleştirilen menüleri ile Anadolu mutfağının ve Kapadokya yemek kültürünün en özel lezzet yorumlamalarını dünyaca ünlü Relais & Chateaux hizmet kalitesi ile sunmaktadır.

Yüzyıllarca birçok farklı kültüre ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kapadokya, Anadolu’nun en zengin yemek kültürüne sahip bölgelerinden biridir. 20.yy‘ın başlarına kadar Kapadokya bölgesinde yüzlerce yıl birlikte yaşamış olan Türk, Rum ve Ermeniler bu zenginliğin temel taşlarını oluşturmuşlardır. Bu farklı kültürler mimari ve yaşam tarzı gibi alanların yanında, yemek alışkanlıkları ve lezzetler konusunda da birbirlerini etkilemişler ve ortaya nadide bir yemek kültürü çıkmıştır. Dünyanın en özel bölgelerinden biri olan Kapadokya’nın tek konsept oteli olan eşsiz Museum Hotel’de, bu nadide yemek kültürünü Şef Murat Bozok’un eşsiz dokunuşları ile daha da geliştirerek misafirlerimize unutulmaz bir gastronomi deneyimi sunuyoruz.

Murat Bozok hakkında;
Amerika ve Avrupa’da birçok Michelin yıldızlı restoranlarda ve ayrıca Joel Robichon ve Gordon Ramsay gibi dünyaca ünlü şeflerle önemli görevlerde birlikte çalışma şansı bulmuş olan Bozok, 2009 yılında Türkiye’ye dönerek İstanbul’da “Mimolett” isimli fine-dining restoranı açtı. “Mimolett” ile sayısız ödül alan Bozok, aynı zamanda uzun süredir Milliyet gazetesinde yeme-içme üzerine köşe yazarlığı yapmaktadır. Yeme-içme sektörünün en önemli ayaklarından bir tanesi olan aşçılık okulları ile ilgili projesini gerçekleştirmek üzere 2014 yılında 'Murat Bozok's Kitchen'ı kurdu. Murat Bozok aynı zamanda Temmuz 2015’ten itibaren Türkiye’nin tek Relais & Chateaux oteli olan Museum Hotel’in yeme-içme danışmanlığını da yapmaktadır.


Servis Saatleri
Öğle yemeği için 12.00 – 15.30 saatleri arasında,
Akşam yemeği için 19.00 – 22.30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

 

Kıyafet Kuralı
Lil'a Restaurant için uygun olmayan kıyafetler; T-shirt, eşofman, yırtık ve eski kıyafetler.

 

Mutfağımızda Sosyal Sorumluluk;
Museum Hotel mutfağında kullanılan ürünlerin çok büyük bir bölümü yerel tarım üreticilerden ve çiftliklerinden temin edilmektedir. Böylelikle tamamen doğal yerel ürünlerin bölge halkı tarafından üretilmesi desteklenmekte ve doğal olmayan, fabrikasyon market ürünleri Museum Hotel mutfağında kullanılmamaktadır. Ayrıca Museum Hotel, kullanmakta olduğu birçok tarım ürününü yaklaşık 500 dönümlük tarım arazilerinde “İyi Tarım” yöntemleri kullanarak tamamen doğal olarak üretmektedir.www.lil-a.com.tr


Öğle ve akşam yemeği rezervasyonlarınız için lütfen info@museumhotel.com.tr veya reservation@lil-a.com.tr e-mail adresimize yazınız.

 

     
kapadokya restaurant

indigo sunset bar kapadokya

Museum Hotel müşterilerine hem de Kapadokya’nın bu en özel noktasını keşfetmek isteyen misafirlerine hizmet veren Indigo Sunset Bar, Kapadokya’da gün batışını izleyebileceğiniz en özel noktalardan biridir. Yazları kendine has kokteylleri, kışları ise sıcak şarap servisi ile meşhur Bar’da, ödüllü şefin hazırlayacağı birbirinden özel lezzetleri de tatmanız mümkün.

www.indigobar.com.tr
MUSEUM HOTEL CAPPADOCIA

Museum Hotel, Tekelli mah. No.1 Uçhisar 50240 Nevşehir, Cappadocia – Turkey

Tel: +90 (384) 219 2220  Fax: +90(384) 219 2444 E-mail: info@museumhotel.com.tr

© 2001 - 2015 Museum Hotel Cappadocia; All rights are reserved to Indigo Group Turizm ve Tic. AŞ.

 

Museum Hotel is a proud member of

Hotel in Cappadocia


Museum Otel | Tarihçe | Responsible Luxury | Lil'a Restaurant | Balayı Wellness | Yemek Dersi | Ekolojik Bahçe

Cross Golf Driving Range | Concierge Hizmetleri | Meeting & Art Point Catering ve Organizasyon | Düğün | Kapadokya | Fotoğraf Galerisi | Rezervasyon Formu

Basında Biz | HD Photos (Print Use) | Yorumlar | SSS | Bize Ulaşın | E-mail | English

Main Website keywords: Restaurant Kapadokya, Restoran Kapadokya, Uçhisar Restaurant, Restoran Uçhisar, Yeme içme Kapadokya, Kapadokya mutfağı, Kapadokya lezzetleri, Luks Restaurant Kapadokya, Bar Kapadokya, Relais Chateaux Kapadokya, Relais Chateaux Restaurant Kapadokya.